Hayata Dair

Beşiktaşın geleceği

Resim

Dünden beri Mesut’u konuşuyoruz ama görmemiz gereken başka bir şey var, Başakşehirde istediğini yapabilecek, süperligde adından çokca duyuracak ve en önemlisi tekrar avrupa liglerinin dikkatini çekecek, bence iyi bir strateji ve iyi bir yükseliş hamlesi diye düşünüyorum.

 

Gerçekci olmak lazım, yeni sozun eskisinden daha çekişmeli olacak ve dört büyükler kavramı artık yok, o sadece bizim kendi egomuz, hatay, sivas, alanya kaç sezondur ter döktürdü, anadolu takımları artık psikoloojik olarak etkilennmiyor ki diğer istanbul takımlarının futbolcularının kendini ıspatlama çabası, pandemiden sonra seyirci önünde olma durumu başarıya aç sporcuların çoğunlukda olması, hiç de öyle burası Beşiktaş büyük kulüp psikolojik baskısına yenilmiyorlar, aksine Beşiktaşı yendik demenin gururunu yaşıyorlar örneğin 4 gol atan Giresun spor gibi, Mesut  ve diğer futbolcular diğer kulüpler ne yaptığından ziyade biz ne yapacağız, sahada B ve C planlarımız olacakmı, Hakem ve yayıncı kuruluş entrikalarına yaptırımımız olacakmı, şımarık küstah sporcularımız özel hayatlarını disipline edecekmi formda kalmak için psikolojileri yerinde sağlıklı beslenip kondisyonlarını yükselteceklermi, antremana kola gazoz cips götürme şımarıklığı ve bilinçsizliği olacakmı mesela, dikkate alınması gereken bunlar…

 

Daha önce dedim yine diyorum bizim en büyük sorunumuz insanları konuşuyoruz, oysa sistem düzen ve disiplin yapısına dönüşmemiz gerek, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp çok şey getiriliyor önümüze, bakıyorum zaman zaman o onu dedi bu bunu yaptı vs vb, kişiselliğinizden de geçmişinizin muhakemesini buralarda yapmanızdan da bıktık ben ve benim gibiler,.. esas konu şu şimdiyi kurtarabilmek bi kenara geleceği nasıl yazacağız. Çağ değişiyor kültür değişiyor, teknoloji değişiyor, ama yönetim mantık değişmiyor değişmeli tüzük bile değişmeli, değişim ve gelişim olmadan hiç bişey olmuyor olmayacak da ,sınıfda kalmaya devam ederiz. Olayın özü Spor, sporcular genç, taraftaraların gençlik, konu gençlikde bütünleşiyor, yönetenler yaşlı yönetmeye çalışanlarda yaşlı, yaklaşım felsefesi ise tecrübeleri deneyimleri saygı vb vs tamam hepsine eyvallah da abi bugüne kadar bu mantıkla ne oldu ne elde edildi?! Kuşak farkından kaynaklı iletişim kopukluğunu söylemiyorum bile, hayatınız da kaçkere koştunuz halı sahada maç yaptınız, spora dair ne tecrübeniz var, sporu yönetmeye kalkışıyorsunuz, yada ben dahil hepimiz buradan habire konuşup tartışıyoruz.

 

Mesut beni ilgilendirmez bildiğim tek şey iyi bir futbolcu ve iyi bir pazarlamacı kendini iyi sattı her anlamda öyleki biz buradan onu konuşuyoruz. Beşiktaş’ımıza ise yenilik genç beyinler ve dinamik fedakarlıkların yanı sıra dijitalleşme yapay zekâ ve toplum insan yönetimini bilenler gelmeli, spor başarısı içinde aynı şekilde Beşiktaş’a adanmış spor bilinci olanlar gelmeli yılların futbolcusunun teknik adam olmasında bahsetmiyorum, bu acı tecrübelerimiz maalesef var ve artık bir daha olmasın. İdareyi iş insanları yönetmeli parası olan müteahhit kafalar değil. Sporda da işin hem bilimselliğini hem tecrübelerini pekiştirenlerden oluşması gerekir.

 

Yenilik, Değişim, Dönüşüm ve Gelişim her zaman kazandırır. Tüm bunlar için önce ezber laf ve kafaların değişmesi gerekir, hatta isimlerin, insanların ve düzenin de değişmesi bir sistemin oluşturulması gerekir. Beşiktaş’ın dünü bugünü var da yarınları da olsun diye..

 

Yeni Sezonda Takımım Beşiktaş’ımın tüm spor alanlarında başarılı olmasını diliyorum, başarılar şampiyonluklar kutlamak istiyorum.

 

Saygılarımla

 

Turgay Papakçı

Özet
:
Yenilik, Değişim, Dönüşüm ve Gelişim her zaman kazandırır. Tüm bunlar için önce ezber laf ve kafaların değişmesi gerekir, hatta isimlerin, insanların ve düzenin de değişmesi bir sistemin oluşturulması gerekir. Beşiktaş’ın dünü bugünü var da yarınları da olsun diye..
X