Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)
Hayata Dair

Karatay Üniversitesi

Resim

Karatay Üniversitesinin davetlisi olarak gittiğim kariyer söyleşi ve sunumumda, özellikle dikkat çektiğim konu başlıkları oldu.

  • CV'niz kadar ses tonunuz giyim kuşam ve vücut dilinizde önem taşıyor.
  • Hobilerde kitap okumak yazan CV elenir, çünkü; Üniversite mezunu birinin kitap okuması eğer hobi ise bu boş insna demektir bir verimliliği yok demektir. 
  • Hayır dediğiniz arkadaşınız suratını ekşitiyorsa size dost değildir ve zarar verecektir.
  • Hayata bakış açınız, hayatında size bakışı olacaktır. Mozart dinleyen inek bile daha fazla süt verirken arabesk travmalarla dolu yaşamı benimseyen ve bu tarz müzik dinleyenlerde verimsiz olur. 
  • Uçurumun kenarında yüyürsen düşersin.
  • Sadece ölü balıklar kendini suya bırakır ki onların sonuda karaya vurmaktır, akışda kalmak denilen kavramı yanlış değerlendirmemek gerekir.
  • Yenilikçi gelişimci değişime açık girişimci olanlar kazanır
  • Size akıl vermeye kalkışanların, sizden en az 10 yıl tecrübesi ve başarılı yaşam sürmesi gerekiyor, üstelik akıl vermek istediği konuda en az 10 kitap okumuş olmalı,  diğer türlü dinlemeyin ciddiye almayın.

Karatay Üniversitesi Kariyer Günleri Etkinliklerinde, Beslenme ve Diyetetik başta olmak üzere, Mühendislik ve Diğer bölümlerden de öğrencilerin katılımıyla gerçekşeştirdiğimiz, konferansda emeği geçen, beni davet eden tüm hocalarıma ve temsilci Said beye sonsuz teşekkür ederim. İşini bulmak - işini kurmak adlı sunum ve söyleşimle dilerim faydalı olmuşumdur.

En derin Saygılarımla

Turgay Papakçı

 

 

#karatayüniversitesi #kto #karatay #kariyer #işarıyorum #işilanları #işinsanı #işinsanları #konya #istanbul #diyetisyen #diyetisyenkariyerzirvesi #diyetisyenistanbul #diyetisyentavsiyesi #cvhazırlama #mülakat

Özet
:
Karatay Üniversitesi Kariyer Günleri Etkinliklerinde, Beslenme ve Diyetetik başta olmak üzere, Mühendislik ve Diğer bölümlerden de öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz, konferansta emeği geçen, beni davet eden tüm hocalarıma ve temsilci Said beye sonsuz teşekkür ederim. İşini bulmak - işini kurmak adlı sunum ve söyleşimle dilerim faydalı olmuşumdur.
X